D74SY2W Машина за сушење на алишта - кондензациска
22.990,00 ден

D74SY2W

Машина за сушење на алишта - кондензациска
Електричен Капацитет на сушење: 7 кг Енергетска класа: B
D74SY2W
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
22.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

AdaptTech сушење

Нема потреба да ги повторувате вашите прилагодувања
Машината за сушење ќе запомни ако ја користите функцијата ExtraDry, пониска температура на сушење, функцијата за освежување или функцијата за помалку гужвани алишта. Машината ќе ви ги предложи последните употребени подесувања кога повторно ќе ја користите истата програма.

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Нема повеќе рачно празнење на резервоарот за кондензација
Машината за сушење со кондензација со AutoDrain црево може да биде поврзана со вашиот систем за сушење заради отстранување со што се надминува потребата за рачно празнење на резервоарот за кондензација.

Сигурносно заклучуваче (ChildLock)

Вратата не може да се отвори за време на процесот на сушење. За дополнителна безбедност, контролната табла може и да се заклучи со едноставно притискање на копче или комбинација на копчиња.

Едноставно чистење на филтерот

Филтерот е соодветно сместен во вратата. Таквиот дизајн овозможува еноставно чистење со влажна крпа, а алтернативно може и да се извади и да се измие под млаз вода. Редовното чистење на филтерот и празнење на кондензацискиот сад ќе доведе до оптимални резултати во наредниот циклус на сушење.
Повеќе
Затвори

Програмирање на почетокот на сушење

Сушење на алиштата кога вие ќе посакате
Започнете со процесот на сушење и до 24 часа однапред. Облеката ќе биде исушена до посакуваното ниво на влажност и ќе може да се складира или испегла, во време кога вам ви одговара.

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

Боја: Бела

Капацитет на сушење: 7 кг

Волумен на барабанот: 117 l

Осветлен барабан

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

7 програми

ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Звучен сигнал

Едноставно чистење на филтерот

Покажувач на процесот на перење

Сигнал за полн сад за кондензатот

Прикажување на преостанато време на сушење

Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење

AdaptTech сушење: Интелигентен систем на памтење

Сензор на влажност

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Барабан од не'рѓосувачки челик

Бучност: 65 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 504 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm

Нето тежина на апаратот: 40 kg

Бруто тежина на апаратот: 42 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Код: 431122

EAN Код: 3838942939457

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice