Машина за сушење на алишта - проветрувачка D622CM - Gorenje
D622CM Машина за сушење на алишта - проветрувачка
15.790,00 ден

D622CM

Машина за сушење на алишта - проветрувачка
Електричен Капацитет на сушење: 1-6 kg Енергетска класа: C
15.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

SensorIQ

Технологија на сензор за безбедно работење
„Смарт“ сензорната технологија автоматски го контролира процесот на сушење во согласност со избраната програма, типот на облека и посакуваното сушење на алиштата. Ефикасната комуникација преку сензор заштитува од секакви грешки и најдобро ја одржува животната средина при сушењето на испраните алишта. Сензорот, исто така, ги набљудува сите други параметри за да ја намали потрошувачката на енергија.
Повеќе
Затвори

FiltrationSupreme

Најголем и најефикасен систем за филтрирање на пазарот
Gorenje има најефикасен систем за филтрирање во светот, што обезбедува 40% поефикасно филтрирање на воздухот отколку конвенционалните системи. Тој вклучува специјален 3D филтер инсталиран пред единицата за кондензација, филтер на вратата на машината за сушење и филтер во барабанот. Овие филтри ги фаќаат дури и најмалите делови од прав и од влакна од ткаенината од која се изработени алиштата. После циклусот на сушење, филтерот на вратата и филтерот на барабанот едноставно се пребришуваат.
Повеќе
Затвори

Сушење на помали количини алишта

Ефикасно сушење и на едно парче облека. Gorenje машините за сушење дозволуваат сушење на само едно парче облека. Предноста на овој начин на сушење е што за многу кратко време добивате исушена облека која ви е потребна, без да чекате останатата облека да се исуши.

UltraSOFT - сензационална мекост

Машините за сушење се карактеризираат со најсовремени постапки на сушење и заштита од гужвањето на алиштата. Интелигентната сензорска технологија SensoriQ го оптимизира процесот на сушење и со тоа овозможува одлична нега на алиштата и намалена потрошувачка на електрична енергија. Можете да бирате помеѓу регуларниот NormalCARE метод за сушење и GentleCARE методот со прилагодена температура на сушење. Програмите се прилагодени на современиот начин на живот и тие ќе се погрижат за безбедна работа на машината за сушење и нега на вашите алишта.
• SteamTech - технологија на сушење со помош на пареа
• IonTech - зацврстување на влакната со помош на воздушен јонизатор
• TwinAir - двосмерен систем за дување на воздухот
• SensoCARE - прилагоден начин на сушење
• Машина за сушење алишта опремена со топлотна пумпа А++
• Екстра голем волумен на барабанот 9 kg, 120 l
Повеќе
Затвори

Едноставно управување

Посакувани резултати во само три чекори
Ергономски дизајнираната контролна табла овозможува едноставна контрола на процесот на сушење; едноставни постапки од десно кон лево. Најчесто користените програми за сушење се позиционирани на левата страна од контролното копче. До копчето има селекција на дополнителни опции, како одложен старт на сушењето или сушење на пониска температура, до кои има LED индикатори и LCD екран. Контролната табла завршува со копче за „старт“ и „пауза“ на левата страна од сушарата. Ваквиот дизајн на контролната табла на корисниците им овозможува едноставно и позитивно искуство при користењето.
Повеќе
Затвори

GentleCare

Нежно сушење на деликатните ткаенини
Специјализираната грижа за најделикатните ткаенини функционира на ниска температура од 40 °C. Подолгиот циклус на сушење е потполно безбеден и доверлив, бидејќи ја штити вашата облека од секакво деформирање или оштетување.

Технички карактеристики

Енергетска класа: Енергетска класа C

Боја: Бела

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 117 l

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Персонализирани подесувања на сите програми

Копчиња: Старт/Пауза

15 програми

Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Систем за филтрирање (FiltrationSupreme)

LED покажувач на фаза на сушење

Сензор на влажност

Барабан од не'рѓосувачки челик

Бучност: 64 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 433 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm

Нето тежина на апаратот: 34 kg

Бруто тежина на апаратот: 36 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Код: 345983

EAN Код: 3838942748820

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice