WT62092 Машина за перење
23.590,00 ден

WT62092

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-6 kg Број на вртежи на центрифугата: 900 rpm Енергетска класа: A+
23.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела

Колекторски мотор

Број на вртежи на центрифугата: 900 rpm

Капацитет за перење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

18 програми

Специјални програми: Детска облека / SportWash програма / Еко програма / Памук 20 С

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Пумпа СТОП

Заштита од прелевање

Контрола на стабилност (SCS)

Када од Carbotech

Годишна потрошувачка на вода: 8.926 l

Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 40 × 90 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 45 × 94 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 60 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,11 W

Приклучна моќ: 2.100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 465493

EAN Код: 3838942701788

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice