WT61082 Машина за перење
22.490,00 ден

WT61082

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-6 kg Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm Енергетска класа: A+
22.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела

Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm

Капацитет за перење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Фиксна

18 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Чувствителни алишта и свила, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Еко програма / Памук 20 С

Регулирање на температурата

Сервисна дијагностика

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.926 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 192 kWh

Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 72 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 40 × 90 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 45 × 94 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 60 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,11 W

Приклучна моќ: 2.100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 465491

EAN Код: 3838942701771

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice