WT61062 Машина за перење
21.490,00 ден

WT61062

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-6 kg Број на вртежи на центрифугата: 600 rpm Енергетска класа: A+
21.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела

Колекторски мотор

Број на вртежи на центрифугата: 600 rpm

Капацитет за перење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Фиксна

18 програми

Основни програми: Памук, Синтетика, Чувствителни алишта и свила, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Еко програма / Памук 20 С

Регулирање на температурата

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 8.926 l

Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 69 dB(A)re1pW

Тип на апарат: Машина за перење

WT61062

Димензии (ШxВxД): 40 × 90 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 45 × 94 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 58 kg

Бруто тежина на апаратот: 60 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,11 W

Приклучна моќ: 2.100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 465137

EAN Код: 3838942701764

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice