WP6YS3 Машина за перење
15.490,00 ден

WP6YS3

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-6 kg Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm Енергетска класа: A+++
15.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm

Капацитет за перење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Начин на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Начин на перење

Програма за самочистење (SterilTub)

Нежно затворање на вратата

Нормално тивко работење

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 9.020 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh

Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 43 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 51,5 cm

Нето тежина на апаратот: 60,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 62,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 729289

EAN Код: 3838782066733

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice