WE823 Машина за перење
21.490,00 ден

WE823

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-8 кг Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: A+++
21.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 1-8 кг

Волумен на барабанот: 54 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Начин на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Начин на перење

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

Нежно затворање на вратата

Нормално тивко работење

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 10.340 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 193 kWh

Ниво на бучност при перење: 59 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 76 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm

Нето тежина на апаратот: 71 kg

Бруто тежина на апаратот: 72,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 729388

EAN Код: 3838782078231

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice