Машина за перење W8624H - Gorenje
W8624H Машина за перење
24.590,00 ден

W8624H

Машина за перење
Капацитет за перење: 8 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: A+++(-10%) - троши 40% помалку енергија од машините со А енергетска класа
24.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

SensoCare технологија

Перфекција во перењето
SensoCare технологијата обезбедува да биде испран секој вид на ткаенина на најдобар можен начин. Таа секогаш ги испорачува оптималната комбинација на температура и количество вода, на време и брзина на вртежи. Ако, сепак, вашите алишта имаат потреба од извонредно специјална грижа, програмите за памучна и синтетичка ткаенина можат да работат во спрега преку дополнителни начини на перење и функции. NormalCare ќе ги испере алиштата според оптималната комбинација на сите четири параметри. За деликатните, има и специјални програми: TimeCare, AllergyCare и EcoCare. Така, перењето може да биде побрзо, поекономично или потемелно со циклусите за дополнително (екстра) плакнење.
Повеќе
Затвори

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.

Долготраен грејач (DuraHeat)

Безбедно и трајно
Редизајнираниот и надграден грејач вклучува заштитен систем за прегревање. Ова го продолжува времето на користење и ја прави машината за перење побезбедна при работење.

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Потполна грижа за облеката
Барабанот на машината за перење од типот SensoCare е направен од најквалитетен нерѓосувачки челик со извонредно мазна површина. Затоа, облеката е темелно испрана, исплакната и исцентрифугирана без какво било оштетување.

Звучен сигнал (SoftSound)

Звучни сигнали за подобро корисничко искуство
Освен исклучителниот дизајн, Gorenje машините за перење се пријатни и за уво. Стандардните звучни сигнали и високо квалитетните звучници придонесуваат за уште попријатно искуство. Посебно внимание е посветено на звукот кој се произведува при движење на програматорот и копчињата, при отворање на садот за детергент и вратата на машината.
Повеќе
Затвори

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Повеќе
Затвори

Ефикасно натопување со QuickWet системот

Исклучително брз систем на натопување кој го скратува времетраењето на процесот на перење
QuickWet интензивниот систем на натопување подразбира симултано испуштање на вода во комбинација со детергент од горниот и долниот дел на барабанот. На тој начин алиштата побрзо впиваат вода и го скратуваат програмот, што доведува до заштеда на енергија.

AquaStop

Без опасност од поплава
Безбедносниот систем автоматски го затвора снабдувањето со вода до цревото и до машината во случај на истекување заради заштита од поплава. Пумпата автоматски ја испумпува останатата вода од барабанот во испусното црево. Така, машината за перење може да биде оставена да работи без да се надгледува, без каков и да е страв од поплавување. Висококвалитетните модели се опремени со специјален сензор инсталиран на дното од машината за перење. Во случај на истекување, сензорот моментално ќе го прекрати снабдувањето со вода на уредот.
Повеќе
Затвори

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++(-10%) - троши 40% помалку енергија од машините со А енергетска класа

Боја: Бела

SensoCare

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 8 kg

Волумен на барабанот: 64 l

Тип на дисплеј: ЛЦД дисплеј

Осветлен барабан

TimeComfort

Одложен почеток на перење (24 часа)

Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

Персонализирани подесувања на сите програми

23 програми

Основни програми: Памук, Волна, Брзо перење (QuickWash), Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: BioWash програма / Омилени програми / Ноќно перење (NightWash) / Совршено црно (PerfectBlack) / SportWash програма / Памук 30 с - 17 минути / Памук 20 С

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

Сензорска технологија (SensorIQ)

Тивко работење (SuperSilent)

Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)

QuickWet

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Сензори: Сензор за ниво на вода

Долготраен грејач (DuraHeat)

Делумен AquaStop

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 166 kWh

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 69 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 77,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 78,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 392283

EAN Код: 3838942819001

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice