Машина за перење W7423 - Gorenje
W7423 Машина за перење
20.990,00 ден

Машина за перењеW7423

Капацитет за перење: 7 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Енергетска класа: A+++
20.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - SensoCare технологија

SensoCare технологија

Перфекција во перењето
SensoCare технологијата обезбедува да биде испран секој вид на ткаенина на најдобар можен начин. Таа секогаш ги испорачува оптималната комбинација на температура и количество вода, на време и брзина на вртежи. Ако, сепак, вашите алишта имаат потреба од извонредно специјална грижа, програмите за памучна и синтетичка ткаенина можат да работат во спрега преку дополнителни начини на перење и функции. NormalCare ќе ги испере алиштата според оптималната комбинација на сите четири параметри. За деликатните, има и специјални програми: TimeCare, AllergyCare и EcoCare. Така, перењето може да биде побрзо, поекономично или потемелно со циклусите за дополнително (екстра) плакнење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - TotalWeightControl

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека
Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.
_products/features/icon - Долготраен грејач (DuraHeat)

Долготраен грејач (DuraHeat)

Безбедно и трајно
Редизајнираниот и надграден грејач вклучува заштитен систем за прегревање. Ова го продолжува времето на користење и ја прави машината за перење побезбедна при работење.

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Потполна грижа за облеката
Барабанот на машината за перење од типот SensoCare е направен од најквалитетен нерѓосувачки челик со извонредно мазна површина. Затоа, облеката е темелно испрана, исплакната и исцентрифугирана без какво било оштетување.

Звучен сигнал (SoftSound)

Звучни сигнали за подобро корисничко искуство
Освен исклучителниот дизајн, Gorenje машините за перење се пријатни и за уво. Стандардните звучни сигнали и високо квалитетните звучници придонесуваат за уште попријатно искуство. Посебно внимание е посветено на звукот кој се произведува при движење на програматорот и копчињата, при отворање на садот за детергент и вратата на машината.
Повеќе
Затвори

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Повеќе
Затвори

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела

SensoCare

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

Персонализирани подесувања на сите програми

23 програми

Основни програми: Памук, Волна, Брзо перење (QuickWash), Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: BioWash програма / Омилени програми / Ноќно перење (NightWash) / Совршено црно (PerfectBlack) / SportWash програма / Памук 30 с - 17 минути / Памук 20 С

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

Сензорска технологија (SensorIQ)

Нормално тивко работење

Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Сензори: Сензор за ниво на вода

Долготраен грејач (DuraHeat)

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 9.586 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 166 kWh

Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 70 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 73,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 74,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 392190

EAN Код: 3838942816871

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice