Машина за перење W72X2 - Gorenje
W72X2 Машина за перење
15.890,00 ден

Машина за перењеW72X2

Капацитет за перење: 7 kg Број на вртежи на центрифугата: 600 rpm Енергетска класа: A++
15.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - SensoCare технологија

SensoCare технологија

Перфекција во перењето
SensoCare технологијата обезбедува да биде испран секој вид на ткаенина на најдобар можен начин. Таа секогаш ги испорачува оптималната комбинација на температура и количество вода, на време и брзина на вртежи. Ако, сепак, вашите алишта имаат потреба од извонредно специјална грижа, програмите за памучна и синтетичка ткаенина можат да работат во спрега преку дополнителни начини на перење и функции. NormalCare ќе ги испере алиштата според оптималната комбинација на сите четири параметри. За деликатните, има и специјални програми: TimeCare, AllergyCare и EcoCare. Така, перењето може да биде побрзо, поекономично или потемелно со циклусите за дополнително (екстра) плакнење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Долготраен грејач (DuraHeat)

Долготраен грејач (DuraHeat)

Безбедно и трајно
Редизајнираниот и надграден грејач вклучува заштитен систем за прегревање. Ова го продолжува времето на користење и ја прави машината за перење побезбедна при работење.
_products/features/icon - Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Потполна грижа за облеката
Барабанот на машината за перење од типот SensoCare е направен од најквалитетен нерѓосувачки челик со извонредно мазна површина. Затоа, облеката е темелно испрана, исплакната и исцентрифугирана без какво било оштетување.

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Повеќе
Затвори

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Боја: Бела

SensoCare

Иновативен облик и дизајн на барабанот (SpaDrum)

Број на вртежи на центрифугата: 600 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Центрифуга: Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

Персонализирани подесувања на сите програми

18 програми

Основни програми: Памук, Волна, Брзо перење (QuickWash), Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Совршено црно (PerfectBlack) / Памук 30 с - 17 минути / Памук 20 С

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Програма за самочистење (SterilTub)

Сензорска технологија (SensorIQ)

Нормално тивко работење

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Долготраен грејач (DuraHeat)

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 181 kWh

Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 69 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 69,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 70,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.300 W

Осигурувач: 10 A

Код: 392720

EAN Код: 3838942816833

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice