W6101/S Машина за перење
14.990,00 ден

W6101/S

Машина за перење
Капацитет за перење: 1-6 kg Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm Енергетска класа: A+
14.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Програма за самочистење (SterilTub)

Решение за пријатен мирис на вашите алишта
Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
Повеќе
Затвори

Контрола на стабилност

Стабилност на машината за време на процесот на работа. Системот за контрола на стабилност ќе се погрижи за рамномерна распределба на алиштата во барабанот. Ако сензорот за контрола на стабилност детектира нерамнотежа, ротацијата на барабанот ќе биде запрена за да се направи правилна прераспределба на алиштата.
Повеќе
Затвори

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Боја: Бела

Иновативен облик на барабанот

Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm

Капацитет за перење: 1-6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Регулирање на бројот на вртежи

Ладно перење: Копче

Персонализирани подесувања на сите програми

18 програми

Основни програми: Памук, Волна, Брзо перење (QuickWash), Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Совршено црно (PerfectBlack) / Памук 30 с - 17 минути / Памук 20 С

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Quick програма

Програма за самочистење (SterilTub)

Сензорска технологија (SensorIQ)

Нормално тивко работење

Сервисна дијагностика

Рачно извлекување

Заклучување - заштита за деца (CDP)

Контрола на стабилност (SCS)

Годишна потрошувачка на вода: 9.240 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 194 kWh

Ниво на бучност при перење: 56 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 68 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 44 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 51,5 cm

Нето тежина на апаратот: 63 kg

Бруто тежина на апаратот: 64,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Код: 561600

EAN Код: 3838942128486

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice