Комбиниран фрижидер со горна комора NRF7180AX - Gorenje
NRF7180AX Комбиниран фрижидер со горна комора
36.990,00 ден

Комбиниран фрижидер со горна комораNRF7180AX

Бруто капацитет: 435 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Енергетска класа: А Димензии (ШxВxД): 70 × 182 × 68 cm
36.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Вентилаторски систем

Вентилаторски систем

Вентилаторскиот систем го дистрибуира водухот за да обезбеди еднаква температура во целиот фрижидер. Ова го унапредува ладењето и спречува создавање роса или кондензација, и на тој начин одржува оптимална средина за долготрајна свежина на сите видови намирници.

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Димензии (ШxВxД): 70 × 182 × 68 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Боја: Мат инокс

Климатска класа: N, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 435 / 423 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 327 / 324 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 108 / 99 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 8 h

Механичко управување

Ледомат: Twist ice maker

Total NoFrost

Ладење со помош на вентилатор

ЛЕД осветлување на задната страна

3 стаклени полици

Број на полици за сирење и путер: 2

Флексибилен сад за јајца

2 полици на вратата на замрзнувачот

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,31 kWh

Бучност: 43 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 70 × 182 × 68 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 76,9 × 189,1 × 75,5 cm

Нето тежина на апаратот: 80 kg

Бруто тежина на апаратот: 88 kg

Приклучна моќ: 206 W

Код: 505563

EAN Код: 3838942058141

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice