Вертикален замрзнувач FN6191DHX - Gorenje
FN6191DHX Вертикален замрзнувач
29.990,00 ден

FN6191DHX

Вертикален замрзнувач
Бруто капацитет: 277 l Тип на апарат: Самостоен NoFrost Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
29.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

NoFrost технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Интензивната циркулација на ладен воздух ја отстранува влагата и од одделот за замрзнување и од одделот за ладење. Ова заштитува од насобирање на мраз врз храната и на лед на внатрешните ѕидови и ја одржува потрошувачката на енергија на ниско ниво. Како резултат на тоа, искористувањето на капацитетот за складирање е оптимално, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста на замрзнувачот не се повеќе потребни. Пакетите или парчињата смрзната храна нема да се лепат едни со други, со што вашата храна во замрзнувачот ќе се одржува уредно и чисто.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

Рачка со зглоб

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 277 / 243 l

Капацитет на замрзнување: 18 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Електронско управување позади вратата

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Автоматско одмрзнување на замрзнувачот (NoFrost)

NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

6 стаклени полици

Простор за замрзнување: 1 врата, 6 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,83 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 70 kg

Бруто тежина на апаратот: 73 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 588466

EAN Код: 3838782020315

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice