RBI4181AW Вграден фрижидер - интегриран
23.200,00 ден

RBI4181AW

Вграден фрижидер - интегриран
Бруто капацитет: 301 l Тип на апарат: Вграден интегриран Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm
23.200,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

На вратата на фрижидерот има многу место за складирање на големите пластични и стаклени шишиња. Специјалните држачи го спречуваат движењето на предметите на полиците додека вратата од фрижидерот се отвора или се затвора.

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.

PullOut полици на извлекување

Полиците на извлекување овозможуваат брз и лесен пристап до продуктите во задниот дел на фрижидерот. Полиците направени од калено стакло се многу издржливи и се со носивост од 22 килограми.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Врата: Метална врата

Боја: Бела

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 301 / 294 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 262 / 255 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 39 / 39 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 14 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Осветлена внатрешност

1 стаклена полица

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата : Сад за шишиња со држач

Простор за замрзнување: 1 врата

1 мрежна полица

1 сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,75 kWh

Бучност: 41 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 56 kg

Бруто тежина на апаратот: 58,5 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 325564

EAN Код: 3838942713446

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice