NRKI4181CW Вграден комбиниран фрижидер - интегриран
29.990,00 ден

NRKI4181CW

Вграден комбиниран фрижидер - интегриран
Бруто капацитет: 278 l Тип на апарат: Вграден интегриран NoFrost DualAdvance Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm
29.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

NoFrost DualAdvance

Оптимален систем за двојна циркулација на воздухот
Интензивната циркулација на ладен воздух во замрзнувачот го намалува нивото на влажност и го спречува формирањето на мраз на храната и лед во внатрешноста на замрзнувачот. Делот од фрижидерот пак, овозможува оптимални услови за чување свежа храна. Ова води кон оптимална контрола при ладење и замрзнување, приспособена на соодветните процеси во двата посебни дела на апаратот.
Повеќе
Затвори

Длабока полица за шишиња на вратата на фрижидерот

На вратата на фрижидерот има многу место за складирање на големите пластични и стаклени шишиња. Специјалните држачи го спречуваат движењето на предметите на полиците додека вратата од фрижидерот се отвора или се затвора.

PullOut полици на извлекување

Полиците на извлекување овозможуваат брз и лесен пристап до продуктите во задниот дел на фрижидерот. Полиците направени од калено стакло се многу издржливи и се со носивост од 22 килограми.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Шарка на вратата: Со лизгач

Врата: Метална врата

Боја: Бела

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 278 / 262 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 203 / 202 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 75 / 60 l

Капацитет на замрзнување: 3 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 13 h

Електронско управување

NoFrost DualAdvance

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување

5 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата : Сад за шишиња со држач

Простор за замрзнување: 1 врата

Дел за складирање: 2 фиоки

1 сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,77 kWh

Бучност: 42 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 67 kg

Бруто тежина на апаратот: 69,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 325549

EAN Код: 3838942710865

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice