Вертикален замрзнувач за вградување FNI5182A1 - Gorenje
FNI5182A1 Вертикален замрзнувач за вградување
42.990,00 ден

Вертикален замрзнувач за вградувањеFNI5182A1

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 235 l Тип на апарат: Вграден интегриран NoFrost Димензии (ШxВxД): 55,5 × 177,2 × 54,5 cm
42.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - NoFrost технологија

NoFrost технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Интензивната циркулација на ладен воздух ја отстранува влагата и од одделот за замрзнување и од одделот за ладење. Ова заштитува од насобирање на мраз врз храната и на лед на внатрешните ѕидови и ја одржува потрошувачката на енергија на ниско ниво. Како резултат на тоа, искористувањето на капацитетот за складирање е оптимално, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста на замрзнувачот не се повеќе потребни. Пакетите или парчињата смрзната храна нема да се лепат едни со други, со што вашата храна во замрзнувачот ќе се одржува уредно и чисто.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Инвертер компресор (InverterCompressor)

Инвертер компресор (InverterCompressor)

Стабилен, тивок и издржлив
Фрижидерите со инвертерски компресор (InverterCompressor) се потивки, имаат подолг корисен животен век и се поекономични во споредба со оние со конвенционален компресор. Секогаш кога температурата во внатрешноста на ладилникот се зголемува како резултат на отворањето на вратата, инвертерот-компресор го распределува ладењето брзо и ефикасно за да ја заштити храната од расипување.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Климатска класа: SN, N, ST, T

Вкупен бруто/нето капацитет: 235 / 212 l

Капацитет на замрзнување: 10 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Автоматско одмрзнување на замрзнувачот (NoFrost)

Аларм за отворена врата

NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,67 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 55,5 × 177,2 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 60 × 183,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 56 cm

Нето тежина на апаратот: 69 kg

Бруто тежина на апаратот: 71,5 kg

Приклучна моќ: 80 W

Осигурувач: 10 A

Код: 728217

EAN Код: 3838782030710

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice