RF60309OR Комбиниран фрижидер со горна комора
39.990,00 ден

RF60309OR

Комбиниран фрижидер со горна комора
Бруто капацитет: 296 l Тип на апарат: Самостоен Енергетска класа: A++ Димензии (ШxВxД): 60 × 173,4 × 64 cm
39.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Вентилаторски систем

Вентилаторскиот систем го дистрибуира водухот за да обезбеди еднаква температура во целиот фрижидер. Ова го унапредува ладењето и спречува создавање роса или кондензација, и на тој начин одржува оптимална средина за долготрајна свежина на сите видови намирници.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 173,4 × 64 cm

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Врата: Пластична

Боја: Бордо црвена

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 296 / 294 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 229 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 65 / 65 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 22 h

Механичко управување

Ладење со помош на вентилатор

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Флексибилен сад за јајца (12×)

Простор за замрзнување: 1 врата

1 полица на врата од замрзнувачот

1 мрежна полица

1 сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,58 kWh

Бучност: 38 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 60 × 173,4 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 180 × 72,5 cm

Нето тежина на апаратот: 65,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 68,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 444692

EAN Код: 3838942899546

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice