Самостоен комбиниран фрижидер ONRK193C - Gorenje
ONRK193C Самостоен комбиниран фрижидер
58.990,00 ден

ONRK193C

Самостоен комбиниран фрижидер
Бруто капацитет: 334 l Тип на апарат: Самостоен Енергетска класа: А+++ Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm
58.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

IonAir со MultiFlow 360° функција

Идеална микроклима на секоја полица
Напредната технологија во ладилниците ја пресликува природната микроклима за да се осигура дека храната ќе остане свежа подолго време. Негативно наелектризираните јони генерирани од страна на апаратот континуирано го освежуваат воздухот за да ја имитира природната микроклима и со тоа да се креира идеална средина за свежа храна. Вентилацискиот систем MultiFlow 360° еднакво го дистрибуира јонизираниот воздух преку 14 вентилациски отвори за да се одржи константна температура на секоја полица.
Повеќе
Затвори

NoFrost Plus

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Овој „ паметен“ систем беше осмислен за одржување на оптимална температура во фрижидерот во зависност од тоа колку често ја отворате вратата. Кога вратата е отворена, температурата одеднаш расте и храната е изложена на термален шок којшто за возврат предизвикува таа поскоро да се расипе. Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја зголемува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори

SimpleSlide полици

За високи и ниски шишиња
Особено практичен механизам кој дозволува лесно движење на полицата нагоре и надолу.

XtreemeFreeze фиока

Молскавично замрзнување
Брзото замрзнување на екстремно ниски температури. Со ваквиот начин на замрзнување се зачувуваат хранливите состојки и вкусот на храната.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Добро поставено и ефикасно светло во фрижидерот
ЛЕД осветлувањето кое е високо енергетски ефикасно, има особено подолг век на траење и троши помалку енергија.

ZeroZone фиока

Свежо како директно од море
Фиоката со температура од околу 0 °C е идеална за чување на свежо или на маринирано месо, риба или на морска храна. Ја продолжува свежината на деликатната храна и ги задржува природната сочност и хранливите вредности.

А+++ енергетска класа

Одлична енергетска ефикасност
Сите фрижидери се со висока енергетска ефикасност. Одличната топлотна изолација и подобреното затворање на вратата, инвертер компресорот и електронската контрола ефикасно ја намалуваат потрошувачката на електрична енергија. Фрижидерите со енергетска класа А+++ заштедуваат до 60% електрична енергија за разлика од оние со А енергетска класа.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: А+++

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Врата: Пластична

Боја: Шампањ

Климатска класа: SN, N, ST, T

Инвертерски компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 334 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 103 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 8 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Електронско управување позади вратата

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

IonAir со Multiflow 360° функција

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

NoFrost Plus

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата : Сад за шишиња со држач

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

ZeroZone фиока

XXL SpaceBox фиока

XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,46 kWh

Бучност: 38 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 200 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 70,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 74,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 521706

EAN Код: 3838942087974

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice