NRS9181CXB Самостоен комбиниран фрижидер
74.490,00 ден

NRS9181CXB

Самостоен комбиниран фрижидер
Бруто капацитет: 608 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm
74.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

NoFrost технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Интензивната циркулација на ладен воздух ја отстранува влагата и од одделот за замрзнување и од одделот за ладење. Ова заштитува од насобирање на мраз врз храната и на лед на внатрешните ѕидови и ја одржува потрошувачката на енергија на ниско ниво. Како резултат на тоа, искористувањето на капацитетот за складирање е оптимално, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста на замрзнувачот не се повеќе потребни. Пакетите или парчињата смрзната храна нема да се залепуваат едни со други, со што вашата храна во замрзнувачот ќе се одржува уредно и чисто.
Повеќе
Затвори

Длабоки полици и корпи на вратата во одделот за замрзнување

Полиците на вратата во одделот за замрзнување се идеално решение за сместување на помали предмети. Ова во голема мера ги подобрува чистотата и уредноста на одделот за замрзнување.

ShieldBox

Корпата со капак на вратата од фрижидерот може да биде користена за сместување на сирење, кромид и друга храна со силен мирис. Храната во ShieldBox останува свежа подолго и не се суши.

Модерен изглед

Електронска контрола преку ЛЦД екран
Големиот и јасно поставениот ЛЦД екран овозможува брза контрола на сите клучни параметри со допир на прстот. Тоа овозможува прецизна контрола на температурата на ладење и на замрзнување. Дополнително на ChildLock функцијата, тој исто така ги овозможува функцијата за интензивно замрзнување FastFreeze и економичната програма кога сте заминати на одмор.
Повеќе
Затвори

LED осветлување во фрижидерот и замрзнувачот

Side by Syde фрижидерите на Gorenje со софистицирано и економично LED осветлување овозможуваат јасен преглед во внатрешноста од фрижидерот. Внимателно обмислената позиција на сијалиците придонесува за елегантно осветлување на целата внатрешност, без разлика колку фрижидерот е наполнет; а истовремено овозможува и максимална искористеност на просторот на горната полица.
Повеќе
Затвори

HomeBar

Погодната помала врата на главната врата на ладилникот овозможува брз пристап до полицата со закуски без да се отвора ладилникот. Така, ладилниците со HomeBar врата се поекономични, бидејќи ладниот воздух не бега од целиот ладилник. Едно нежно притискање на погорниот дел од вратата ќе ја вклучи светилката што дури ќе го олесни и избирањето на вашиот омилен ладен пијалак.
Повеќе
Затвори

Луксузот на свежината

Доволно простор за големи семејства
Луксуз на свежина, пригодна двојна врата, привлечен дизајн и потрошувачка на енергија во согласност со заштитата на животната средина. Значително просторниот двовратен фрижидер со инвентивно дизајнирана внатрешност нуди доволно простор дури и за еднонеделна количина на намирници наменети за едно големо семејство. Храната може да се складира на стаклени полици, во големи фиоки или на длабоки полици на внатрешниот ѕид на вратата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Боја: Не'рѓосувачки челик

Климатска класа: SN, T

Вкупен бруто/нето капацитет: 608 / 549 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 380 / 370 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 228 / 179 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 4 h

Електронско управување на вратата

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Диспанзер за ладна вода

Total NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата : Сад за шишиња без држач

1 сад за месо

Садови на вратата на фрижидерот: 3 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

3 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,22 kWh

Бучност: 41 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97 × 184 × 75,9 cm

Нето тежина на апаратот: 107 kg

Бруто тежина на апаратот: 122 kg

Приклучна моќ: 280 W

Код: 382310

EAN Код: 3838942798801

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice