Side - by - side NRS9181CX - Gorenje
NRS9181CX Side - by - side
64.901,00 ден

NRS9181CX

Side - by - side
Бруто капацитет: 608 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm
73.990,00 ден
64.901,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

NoFrost технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Интензивната циркулација на ладен воздух ја отстранува влагата и од одделот за замрзнување и од одделот за ладење. Ова заштитува од насобирање на мраз врз храната и на лед на внатрешните ѕидови и ја одржува потрошувачката на енергија на ниско ниво. Како резултат на тоа, искористувањето на капацитетот за складирање е оптимално, а одмрзнувањето и чистењето на внатрешноста на замрзнувачот не се повеќе потребни. Пакетите или парчињата смрзната храна нема да се залепуваат едни со други, со што вашата храна во замрзнувачот ќе се одржува уредно и чисто.
Повеќе
Затвори

Длабоки полици и корпи на вратата во одделот за замрзнување

Полиците на вратата во одделот за замрзнување се идеално решение за сместување на помали предмети. Ова во голема мера ги подобрува чистотата и уредноста на одделот за замрзнување.

ShieldBox

Корпата со капак на вратата од фрижидерот може да биде користена за сместување на сирење, кромид и друга храна со силен мирис. Храната во ShieldBox останува свежа подолго и не се суши.

LED осветлување во фрижидерот и замрзнувачот

Side by Syde фрижидерите на Gorenje со софистицирано и економично LED осветлување овозможуваат јасен преглед во внатрешноста од фрижидерот. Внимателно обмислената позиција на сијалиците придонесува за елегантно осветлување на целата внатрешност, без разлика колку фрижидерот е наполнет; а истовремено овозможува и максимална искористеност на просторот на горната полица.
Повеќе
Затвори

Произведувач на мраз

Коцки мраз? Ледено студена вода? Нема проблем
Произведувачот на мраз ги сместува коцките мраз во одредена фиока, одржувајќи ги секогаш спремни. Ако притиснете на копчето WATER (вода), апаратот ќе достави ладна вода; ако го притиснете копчето ICE (мраз), тој ќе ве услужи со коцки мраз.

Модерен изглед

Електронска контрола преку ЛЦД екран
Големиот и јасно поставениот ЛЦД екран овозможува брза контрола на сите клучни параметри со допир на прстот. Тоа овозможува прецизна контрола на температурата на ладење и на замрзнување. Дополнително на ChildLock функцијата, тој исто така ги овозможува функцијата за интензивно замрзнување FastFreeze и економичната програма кога сте заминати на одмор.
Повеќе
Затвори

Луксузот на свежината

Доволно простор за големи семејства
Луксуз на свежина, пригодна двојна врата, привлечен дизајн и потрошувачка на енергија во согласност со заштитата на животната средина. Значително просторниот двовратен фрижидер со инвентивно дизајнирана внатрешност нуди доволно простор дури и за еднонеделна количина на намирници наменети за едно големо семејство. Храната може да се складира на стаклени полици, во големи фиоки или на длабоки полици на внатрешниот ѕид на вратата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Отвoрање на врата: Ладилник десно / замрзнувач лево отворање на вратата

Боја: Не'рѓосувачки челик

Климатска класа: SN, T

Инвертерски компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 608 / 549 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 380 / 370 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 228 / 179 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 4 h

Електронско управување на вратата

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Диспанзер за ладна вода

Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз

Total NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

1 сад за месо

Садови на вратата на фрижидерот: 3 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

3 стаклени полици

Приклучок за вода: Приклучок за вода

Должина на приклично црево : 6 m

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,22 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97 × 184 × 75,9 cm

Нето тежина на апаратот: 107 kg

Бруто тежина на апаратот: 122 kg

Приклучна моќ: 280 W

Код: 382181

EAN Код: 3838942798795

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice