NRK612ORAB Самостоен комбиниран фрижидер
47.990,00 ден

NRK612ORAB

Самостоен комбиниран фрижидер
Бруто капацитет: 329 l Тип на апарат: Самостоен Енергетска класа: A++ Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
47.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја намалува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори

CrispZone фиока со контрола на влажноста (HumidityControl)

Магично свежо овошје и зеленчук
Еден од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот, CrispZone, ја продолжува свежината на вашите производи со ниска температура и ви дава можност за прилагодување на влажноста.

IonAir со MultiFlow 360° функција

Изберете полица. Било која полица.
Системот за вентилација MultiFlow 360 ° рамномерно го дистрибуира јонизираниот воздух низ 14 вентилациски слотови за да одржува постојана температура на секоја полица. Воздухот збогатен со екстра негативни јони ги отстранува непријатните мириси и имитира природна микроклима, со што се создава идеална средина за свежа храна.
Повеќе
Затвори

IonAir со MultiFlow 360° функција

Идеална микроклима на секоја полица
Напредната технологија во ладилниците ја пресликува природната микроклима за да се осигура дека храната ќе остане свежа подолго време. Негативно наелектризираните јони генерирани од страна на апаратот континуирано го освежуваат воздухот за да ја имитира природната микроклима и со тоа да се креира идеална средина за свежа храна. Вентилацискиот систем MultiFlow 360° еднакво го дистрибуира јонизираниот воздух преку 14 вентилациски отвори за да се одржи константна температура на секоја полица.
Повеќе
Затвори

NoFrost Plus

Нема повеќе одмрзнување. Магија!
Системот NoFrost Plus ја спречува акумулацијата на мраз на храната и на внатрешните ѕидови, со што храната ја одржува во совршена форма и нема потреба од одмрзнување. Како резултат на тоа, користењето на капацитетот на складирање е оптимално и вашиот замрзнувач е среден и уреден, бидејќи пакетите или парчињата на замрзната храна нема да се залепат едни со други.
Повеќе
Затвори

FreshZone фиока

Трик за екстра свежина
Фиоката со најниска темература во фрижидерот е идеална за складирање на месо, риба, овошје и зеленчук. Ја зачувува свежината на храната, нејзината арома и вкус многу подолго.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Врата: Челик со црно стакло

Боја: Црна

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Електронско управување позади вратата

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

IonAir со Multiflow 360° функција

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

NoFrost Plus

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Држач за шишиња (BottleMat)

Полица за шишиња на вратата : Сад за шишиња со држач

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,64 kWh

Бучност: 42 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 192 × 76 cm

Нето тежина на апаратот: 86,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 94 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 588461

EAN Код: 3838782021138

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice