Декоративен ѕиден аспиратор WHT621E5X - Gorenje
WHT621E5X Декоративен ѕиден аспиратор
9.490,00 ден

Декоративен ѕиден аспираторWHT621E5X

Код: 474612 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Копче Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 576 m³/h Енергетска класа: C Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45 cm
9.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.
_products/features/icon - Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 576 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 274 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 244 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 368 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 576 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 10 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 197465

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW

Висина: 42 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 577 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 1.117 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 77 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 66,5 × 47,5 cm

Нето тежина на апаратот: 16,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 20,5 kg

Приклучна моќ: 215 W

Осигурувач: 10 A

Код: 474612

EAN Код: 3838942011221

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice