WHI641E6XGB Декоративен ѕиден аспиратор
17.290,00 ден

WHI641E6XGB

Декоративен ѕиден аспиратор
Код: 474627 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 633 m³/h Енергетска класа: C Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45 × 37,3 cm
WHI641E6XGB
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
17.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

P.A. S. систем

Паметно, насочено вовлекување со помалку шум
Иновативниот систем на периметрија не само што го вовлекува воздухот низ централниот дел, туку вовлекува и по надворешните рабови. Со ова се намалува потрошувачката на електрична енергија и нивото на бучава. Како резултат на тоа, вовлекувањето на воздухот е значајно поефикасно.

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.

Халогенско осветлување

Во желба да се подобри амбиенталното окружување во вашата кујна, аспираторите од Gorenje, покрај основната функција на вентилирање, се исто така дизајнирани и да осигураат оптимално осветлување на вашите плочи за готвење. Некои модели доаѓаат со класични сијалици, додека понапредните аспиратори се опремени со модерни, халогенски сијалици кои се карактеризираат со поблескаво освелување и се енергетски поефикасни.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето : G

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 633 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 416 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 261 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 357 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 633 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: Халогенска

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 40 W

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 415601

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW

Висина: 450 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 1.105 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 80,1 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45 × 37,3 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 84,5 × 48,5 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 20,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 25,7 kg

Приклучна моќ: 290 W

Осигурувач: 10 A

Код: 474627

EAN Код: 3838942011375

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice