Островски аспиратор IDKG9545E - Gorenje
IDKG9545E Островски аспиратор
24.490,00 ден

Островски аспираторIDKG9545E

Код: 185989 Самостоен проточен кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 65 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 643 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Димензии (ШxВxД): 90 × 5,4 × 60 cm
24.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Халогенско осветлување

Во желба да се подобри амбиенталното окружување во вашата кујна, аспираторите од Gorenje, покрај основната функција на вентилирање, се исто така дизајнирани и да осигураат оптимално осветлување на вашите плочи за готвење. Некои модели доаѓаат со класични сијалици, додека понапредните аспиратори се опремени со модерни, халогенски сијалици кои се карактеризираат со поблескаво освелување и се енергетски поефикасни.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен проточен кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Стакло и не'рѓосувачки челик / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето : G

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 643 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 565 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 222 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 422 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 4: 643 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 4

Тип на осветлување: Халогенска

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 4

Моќност на осветлување: 80 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 180178

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 65 dB(A)re1pW

Висина: 54 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 761 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 961 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 166,3 kWh

Димензии (ШxВxД): 90 × 5,4 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 100 × 40 × 76,5 cm

Нето тежина на апаратот: 24,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 29,1 kg

Приклучна моќ: 230 W

Осигурувач: 10 A

Код: 185989

EAN Код: 3838942409615

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice