Декоративен ѕиден аспиратор DVG6565KR - Gorenje
DVG6565KR Декоративен ѕиден аспиратор
23.490,00 ден

DVG6565KR

Декоративен ѕиден аспиратор
Код: 579229 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 54 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 463 m³/h Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 623 m3/h Енергетска класа: D Gorenje Gorenje designed by Karim Rashid Димензии (ШxВxД): 60 × 52,3 × 44,2 cm
DVG6565KR
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
23.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

P.A. S. систем

Паметно, насочено вовлекување со помалку шум
Иновативниот систем на периметрија не само што го вовлекува воздухот низ централниот дел, туку вовлекува и по надворешните рабови. Со ова се намалува потрошувачката на електрична енергија и нивото на бучава. Како резултат на тоа, вовлекувањето на воздухот е значајно поефикасно.

Тајмер и освежување

Секогаш свежо и прецизно
Специјалните предности на новите аспиратори од Gorenje вклучуваат автоматско палење (на 10, 20 или 30 минути) и функција за освежување која се активира на секој час и го освежува воздухот 5 минути.

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Бела / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето : A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 463 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 211 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 333 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 463 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација ReFresh

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 4

Моќност на осветлување: 4 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 623 m3/h

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 322147

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 54 dB(A)re1pW

Висина: 523 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 465 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 916 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 81,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 52,3 × 44,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 72 × 55 × 63 cm

Нето тежина на апаратот: 17,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 21,3 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,6 W

Приклучна моќ: 204 W

Осигурувач: 10 A

Код: 579229

EAN Код: 3838782014581

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice