DT9SY2W Декоративен ѕиден аспиратор
13.717,00 ден

DT9SY2W

Декоративен ѕиден аспиратор
Код: 312568 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Копче - simplicity Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 630 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Simplicity 2 Димензии (ШxВxД): 90 × 9,5 × 43,5 cm
18.290,00 ден
13.717,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Халогенско осветлување

Извонредно осветлување за време на готвењето
Претставува дополнителен извор на светлина кој овозможува оптимално осветлување на површината над плочата. Халогенското осветлување, исто така, е и помоќно и поекономично од конвенционалното.

Едноставно чистење на филтрите

Полесно одржување и подолг животен век
Металните филтри во аспираторите, кои се дизајнирани за чистење на маснотиите, се лесни за отстранување и чистење. Можат да се исчистат рачно или во машина за садови на програма за чувствителни садови.

Функционален дизајн

Одлични перформанси со привлечен дизајн
Покрај перформансите, овие аспиратори се карактеризираат и со оригинални материјали како што е комбинацијата на не’рѓосувачки челик и стакло. Привлечниот дизајн е сè поважен аспект, а покрај тоа, аспираторите можат да придонесат и за пријатно осветлување на плочата за готвење за време на работењето.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето : E

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 630 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 572 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 198 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 630 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче - simplicity

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на сијалица: Халогенска

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 40 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 428642

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW

Висина: 95 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 485 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 955 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 123,8 kWh

Димензии (ШxВxД): 90 × 9,5 × 43,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 102 × 55 × 46 cm

Нето тежина на апаратот: 14,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 18,2 kg

Приклучна моќ: 240 W

Осигурувач: 10 A

Код: 312568

EAN Код: 3838942933486

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice