DKG552-ORA-S Декоративен ѕиден аспиратор
31.990,00 ден

DKG552-ORA-S

Декоративен ѕиден аспиратор
Код: 173147 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Преклопник Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 625 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Gorenje Ora-Ïto Димензии (ШxВxД): 55 × 51 × 38,8 cm
DKG552-ORA-S
Прикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
31.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Халогенско осветлување

Во желба да се подобри амбиенталното окружување во вашата кујна, аспираторите од Gorenje, покрај основната функција на вентилирање, се исто така дизајнирани и да осигураат оптимално осветлување на вашите плочи за готвење. Некои модели доаѓаат со класични сијалици, додека понапредните аспиратори се опремени со модерни, халогенски сијалици кои се карактеризираат со поблескаво освелување и се енергетски поефикасни.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Стакло / Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Црна / Црна

Енергетска класа на осветлувањето : D

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 625 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 332 m³/h

Пречник на одводното црево: 14,9 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 434 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 625 m³/h

Електронско управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на сијалица: Халогенска

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 40 W

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 241850

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW

Висина: 510 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 465 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 890 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 142,5 kWh

Димензии (ШxВxД): 55 × 51 × 38,8 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 76 × 52,5 × 65 cm

Нето тежина на апаратот: 25,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 30,72 kg

Приклучна моќ: 290 W

Осигурувач: 10 A

Код: 173147

EAN Код: 3838942374692

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice