Телескопски вградлив аспиратор BHP623E9X - Gorenje
BHP623E9X Телескопски вградлив аспиратор
5.850,00 ден

BHP623E9X

Телескопски вградлив аспиратор
Код: 514440 Вграден кујнски аспиратор Управување: Копче Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 430 m³/h Енергетска класа: E Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 60 × 20 × 30,5 cm
5.850,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: E

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Енергетска класа на осветлувањето : A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 430 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 288 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 209 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 305 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 430 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 589878

Број на мотори: 2

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 200 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 135,8 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 20 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66,5 × 23 × 36,6 cm

Нето тежина на апаратот: 6,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,7 kg

Приклучна моќ: 141 W

Осигурувач: 10 A

Код: 514440

EAN Код: 3838942072130

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice