Вградна рерна BO7303AX - Gorenje
BO7303AX Вградна рерна

BO7303AX

Вградна рерна
EPT-Електронски програмски модул со управување на допир Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре. Во комбинација со специјалениот MultiFlow 360˚ систем на вентилација, Gorenje рерната нуди нешто навистина посебно – можност за печење на 5 нивоа.
Повеќе
Затвори

Печење на повеќе нивоа

Многу специјалитети истовремено
Комбинацијата на MultiFlow 360˚и HomeMade обликот помага да се постигне највисоката цел: подготовка на пет тави со различна храна во исто време. Добра вест: вкусовите и мирисите не се мешаат! Паметната распределба на воздухот осигурува подеднакво печење на храната на секое ниво. Бидејќи капацитетот на рерната е поголем, прегледноста е многу подобра. Моделите од Superior линијата овозможуваат тавите со храна да се печат на пет различни нивоа.
Повеќе
Затвори

BigSpace

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Кај новата генерација на рерни од Gorenje, карактеристичната форма на сводот е скриена под горната маска. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност. Зголемениот капацитет овозможува подготовка на повеќе храна, во повеќе тави, и покрај тоа што надворешните димензии се исти. Наместо претходните 3 нивоа, рерната овозможува печење на 5 нивоа истовремено. Капацитетот се движи од 75 литри во стандарните рерни до 53 литри во микробрановите печки и е најголем капацитет на пазарот.
Повеќе
Затвори

Ултра ладна врата (UltraCoolDoor)

Слободно допрете – каде било и во кое било време
Специјалната тројна или четирислојна заштита, ги прави рерните безбедни за деца и за домашни миленици. Топлината се задржува внатре, со што се подобрува енергетската ефикасност на рерната.

SuperSize

XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна
Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Essential линија

Енергетска класа: А

Боја: Металик сребрена

Боја на рачката: Металик сребрена

Материјал на управувачката плоча: Инокс

Употреблив волумен на рерната: 61 l

Мултифункционална рерна (BigSpace) - 61 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

Механичко управување

Облик на копчињата: Push pull копчиња

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Инфра грејач со вентилатор
Вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Чистење со AquaClean функција

Класична шарка на вратата

Осветлување

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 длабока емајлирана тава за печење

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Тројно застаклена врата на рерната со двоен дефлектор (UltraCoolDoor)

Чистење со AquaClean функција

Каталитички филтер за вентилаторот

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,85 kWh (вентилаторска), 0,92 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.600 W

Употреблив волумен на рерната: 61 l

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 56,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 59-60 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 30,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 34,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.300 W

Код: 333669

EAN Код: 3838942719608

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice