BCM547ORAB Компактна комбинирана рерна со микробранови
39.990,00 ден

BCM547ORAB

ново
Компактна комбинирана рерна со микробранови
IconTouch Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm
BCM547ORAB
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
39.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

MultiFlow 360°

Можете да го направите сето тоа одеднаш
Не ви е потребна магија за да печете на пет нивоа во исто време. Паметно позиционираните вентилациски отвори на задниот ѕид на рерната, заедно со уникатната заоблена форма, гарантираат оптимална циркулација на топлина во рерната за истовремено печење на повеќе нивоа без мешање на мириси и вкусови.
Повеќе
Затвори

MultiUse

Уживајте во магијата на комбинираното работење
Без оглед на тоа што подготвувате, оваа рерна нуди вистинско решение: комбинација на грил и топол воздух за поголеми парчиња месо, комбинација на грил и микробранови за подготовка на пица и можност за загревање на повеќе нивоа за побрзи резултати во готвењето. Се разбира, исто така можете да ја користите и како класична рерна.
Повеќе
Затвори

Инвертер технологија

Додека да трепнете, ручекот е готов
Инвертер технологијата осигурува рамномерно распределена топлина во внатрешноста на рерната за разлика од класичната пулсирачка технологија, со што се скратува времето на загревање и се намалува потрошувачката на електрична енергија. Вашиот ручек ќе биде подготвен за кратко време и ќе ги задржи сите витамини, минерали и хранливи материи.
Повеќе
Затвори

Stirrer технологија

Кажете му збогум на нерамномерното загревање
Тоа не е магија, туку напреден систем за дистрибуција на микробранови, кој ја загрева храната подеднакво низ целиот волумен на рерната и овозможува користење на тава за печење со стандардна големина во микробранова печка. Класичните ротирачки чинии и нерамномерно загреаната храна се минатото.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Gorenje by Ora-Ito 2

Боја: Црна

Боја на рачката: Инокс

Материјал на управувачката плоча: Стакло

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Комбинирана рерна со микробранови - 50 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Електронско управување

Облик на копчињата: Push pull копчиња

Лед плус

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Микробранови
Микробранови и топол воздух
Одмрзнување
Брзо загревање (FastPreheat)
AquaClean со микробранови
Еко функција

MultiUse

Класична шарка на вратата

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

Stirrer технологија

Инвертер технологија

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 плитка емајлирана тава за печење

1 стаклена тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: 1x жичани водилки

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Дополнително динамичко ладење на рерната DC+

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Моќност на инфра грејачот: 2.200 W

Максимална моќност на микробрановата: 1.000 W

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 54,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56 × 45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 35,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,7 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.000 W

Код: 728023

EAN Код: 3838782025525

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice