Индукциска плоча IT635ORAW - Gorenje
IT635ORAW Индукциска плоча
27.990,00 ден

IT635ORAW

Индукциска плоча
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6,4 × 52 cm PowerBoost функција
IT635ORAW
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
27.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

PowerBoost

Извлечете максимум од вашето време
PowerBoost обезбедува екстремен интензитет на топлина на садот и значително го намалува времето на чекање. Ќе зовриете 2 литри вода за помалку од 6 минути, што ќе ви даде доволно време за да го извежбате вашиот магичен перформанс.

BridgeZone

Едноставен план за супер големи садови
Магично претворете ги двете одделни зони за готвење во една, со еден едноставен допир. Готвењето во големи садови и тави никогаш не било полесно или поефикасно.

Контрола на допир (TouchControl)

Сега секој може да има магичен допир
Модерната сензорска технологија овозможува јасна и едноставна контрола на допир, буквално со вашите прсти. Контролната површина е совршено мазна и лесна за чистење.

Тајмер

Никогаш не пропуштајте го вистинското време
Тајмерот осигурува дека плочата за готвење автоматски ќе се исклучи во саканото време и ве известува со звучен аларм.

Технички карактеристики

Бела

Брусен раб на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

AllBoost, појачана моќност на делување на сите зони истовремено

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 18.5 cm, 1.4/2 kW,
десно напред: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
лево назад: Ø 18.5 cm, 1.2/1.4 kW,
десно назад: Ø 20.5 cm, 2/2.3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 15 × 62 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 7,7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 9,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,3 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.100 W

Код: 728015

EAN Код: 3838782025426

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice