Индукциска плоча IT332CSC - Gorenje
IT332CSC Индукциска плоча
10.891,00 ден

Индукциска плочаIT332CSC

Димензии (ШxВxД): 30 × 6,1 × 51 cm Можност за заклучување
12.990,00 ден
10.891,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Индукциски плочи

Индукциски плочи

Индукциските плочи ја заграваат храната два пати побрзо од плинските плочи, што ги прави многу поекономични и побезбедни. Индукциската плоча го загрева само дното на садот додека, пак, површината на плочата останува ладна, па слободно можете да ја допрете. Температурата се приспособува веднаш, само со допир, и со тоа ја ограничува опасноста од претекување. Со таква плоча, топењето чоколадо, добрите сосови и секаков вид слатки, стануваат лесна задача.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Сигурносно заклучување (ChildLock)

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За потполна безбедност на вашите деца
Функцијата ChildLock е одлична за оние кои имаат деца. Никогаш не било побезбедно за децата да ги оставите сами во кујната, бидејќи не можат да ги регулираат или да ги активираат апаратите благодарејќи на оваа функција.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Црна

Закосен раб од предната страна

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

2 индукциски зони за готвење
напред: Круг 16 cm, 1.4 kW,
назад: Круг 20 cm, 2.3/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Можност за заклучување

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 30 × 6,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 47 × 20 × 64 cm

Мерки за вградување: 27,5 × 8,5 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 5,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 6,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,4 W

Приклучна моќ: 3.650 W

Код: 545543

EAN Код: 3838942114137

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice