IT310KR Индукциска плоча
21.690,00 ден

IT310KR

Индукциска плоча
Димензии (ШxВxД): 30 × 7,3 × 51 cm Можност за заклучување
21.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Бела / Алуминиум

Алуминиумски раб

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

2 индукциски зони за готвење
напред: Круг 16 cm, 1.4 kW,
назад: Круг 20 cm, 2.3/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Можност за заклучување

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 30 × 7,3 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 20 × 47 cm

Мерки за вградување: 27,5 × 6,9 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 5,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,4 W

Приклучна моќ: 3.650 W

Код: 545547

EAN Код: 3838942113680

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice