Индукциска плоча IS655ST - Gorenje
IS655ST Индукциска плоча
41.950,00 ден

Индукциска плочаIS655ST

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6 × 51 cm PowerBoost Supreme Можност за заклучување
41.950,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost Supreme

PowerBoost Supreme

Кога времето ви е најважно
Инвентивната PowerBoostSupreme функција ја има кај најдобрите модели на индукциските плочи Gorenje. Таа овозможува феноменална брзина на работата на плочата. Потребни се само 4,2 минути за да се зоврие вода од 2l, што е, сигурно ќе се согласите, многу ефикасно.
_products/features/icon - XpandZone

XpandZone

Кога очекувате многу гости
XpandZone овозможува готвење скоро на целата површина на плочата. Кога е активен режимот XpandZone, левата или десната зона на плочата за готвење се спојуваат во една екстра голема зона за готвење. Споените зони за готвење овозможуваат повеќе простор и слобода при готвењето, простор за поголеми садови или простор за повеќе помали садови или тави, кои можат да се стават каде било во проширената зона за готвење.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Црна / Хром

Иноксна рамка

SmartControl

Тајмер

Одржување на топлина

PowerBoost функција

PowerBoost Supreme

XpandZone

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
десно напред: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
лево назад: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
десно назад: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW

Можност за заклучување

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68,5 × 14,2 × 58,5 cm

Мерки за вградување: 56 × 5 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 11,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,4 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 465901

EAN Код: 3838942054426

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice