IQ634USC Индукциска плоча
29.490,00 ден

IQ634USC

Индукциска плоча
Димензии (ШxВxД): 60 × 6,1 × 51 cm PowerBoost функција
29.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Индукциски плочи

Индукциските плочи ја заграваат храната два пати побрзо од плинските плочи, што ги прави многу поекономични и побезбедни. Индукциската плоча го загрева само дното на садот додека, пак, површината на плочата останува ладна, па слободно можете да ја допрете. Температурата се приспособува веднаш, само со допир, и со тоа ја ограничува опасноста од претекување. Со таква плоча, топењето чоколадо, добрите сосови и секаков вид слатки, стануваат лесна задача.
Повеќе
Затвори

IQgrill

Совршено за големи садови
IQcook го прави готвењето изненадувачки едноставно, со многу малку или без масло. Пробајте ја највкусната храна.

IQboil

Ниту капка надвор од садот
Брзото загревање на водата и константното одржување на температурата можат да се реализираат без прелевање на ниту една капка вода. Слободно гледајте телевизија и опуштете се - кујната потполно ви е безбедна.

IQpro

Кулинарски маратон, многу едноставна подготовка
IQpro нуди лесен начин да се подготват јадења кои треба да се готват подолго време, со бавно загревање и со готвење на пониска, константна температура. Идеално за подготовка на гулаш.

IQsteam

Витамините остануваат внатре
Готвењето со мала количина вода ги задржува витамините, минералите и природната боја на зеленчукот. Верувале или не, за подготовка на 1kg зеленчук потребно е само половина dl вода.

IQpoach

Температура... баш по мерка!
IQpoach спречува претекување, ја одржува температурата помеѓу 71 и 85°C. Храната ги задржува бојата, соковите и вкусовите. Конечно можете дома да подготвите јајца Бенедикт.

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За потполна безбедност на вашите деца
Функцијата ChildLock е одлична за оние кои имаат деца. Никогаш не било побезбедно за децата да ги оставите сами во кујната, бидејќи не можат да ги регулираат или да ги активираат апаратите благодарејќи на оваа функција.

AllBoost – голема моќност на сите зони истовремено

Сите SuperPower плочи располагаат со можност за активирање на PowerBoost на сите зони за готвење истовремено, плус SuperBoost функцијата на една зона, кога е потребно. Ова овозможува генерирање на значително повисока моќност и секако големи заштеди на електрична енергија.

Индикатори за преотаната топлина

За да се обозбеди дополнителна безбедност, индикаторите за преостаната топлина се осветлуваат за да се покаже која зона на плочата е сè уште топла. Сè додека индикаторот е запален, зоната за готвење не смее да се допира. Таа зона може да се искористи и за одмрзнување или за одржување на храната топла.
Повеќе
Затвори

Контрола на Лизгачки Допир на вашите прсти

Со контролата на допир на стакло керамичката плотна, можете да ја поставите температурата едноставно само со движење на вашиот прст врз температурната скала со повеќе точки на површината на плотната. Оваа комплетна контрола на процесот на готвење на врвот на вашите прсти е резултат на зголемената чувствителност и реагирање на вашата плотна.
Повеќе
Затвори

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

SliderTouch - управување на допир со лизгање

Тајмер

IQcook сензор

PowerBoost функција

AllBoost, појачана моќност на делување на сите зони истовремено

IQboil,готвење со големо количество на вода

IQgrill-грил печење(можност за поставување на нивото на запеченост)

IQpoach функција

IQpro- споро готвење

IQsteam - готвење со пареа

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 18.5 cm, 1.4/2 kW,
десно напред: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
лево назад: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
десно назад: Ø 20.5 cm, 2/2.3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 6,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 15 × 64 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 7,7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 10 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.100 W

Код: 464533

EAN Код: 3838942652783

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice