Плинска стаклокерамичка плоча GKTG6SY2B - Gorenje
GKTG6SY2B Плинска стаклокерамичка плоча
13.991,00 ден

Плинска стаклокерамичка плочаGKTG6SY2B

Димензии (ШxВxД): 58,5 × 11,1 × 51 cm Заштитени плински горачи
22.990,00 ден
13.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Решетки од лиено железо

Решетките од лиено железо ја подобруваат стабилноста и го збогатуваат изгледот на плинската плоча. Направени се од материјал што ги прави особено трајни и отпорни дури и на највисоките температури.
_products/features/icon - Плински плочи со SimpleOff програмски тајмер за исклучување

Плински плочи со SimpleOff програмски тајмер за исклучување

Безбедно, едноставно, чисто и контролирано готвење
Ергономски дизајнираното копче со вграден електронски тајмер овозможува да го наместите времето за готвење (до 99 минути). По истекувањето на зададеното време, плинскиот горилник автоматски ќе се изгаси и ќе ве извести со звучен сигнал.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Црна

Тајмер

SimpleOff програмски тајмер

Горилници со висока енергетска ефикасност

Троен горач

Еднорачно електронско палење

4 плински горачи;2 стандардни, 1 мал, 1 wok
лево напред: Плински горач 10.3 cm, 3.3 kW,
десно напред: Плински горач 4.3 cm, 1 kW,
лево назад: Стандарден горач 6.7 cm, 1.75 kW,
десно назад: Стандарден горач 6.7 cm, 1.75 kW

Тип на решетката за плин: Лиено железо

Троен горач

Вклучена дополнителна опрема: Плински дизни G30/30 за пропан бутан

Гас контрола

Тип на плин: G20/20 природен гас

Димензии (ШxВxД): 58,5 × 11,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68 × 19,5 × 59 cm

Мерки за вградување: 56 × 7,3 × 48 cm

Нето тежина на апаратот: 14,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,6 kg

Код: 426143

EAN Код: 3838942928581

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice