Стаклокерамичка плоча ECT6SY2B - Gorenje
ECT6SY2B Стаклокерамичка плоча
16.790,00 ден

ECT6SY2B

Стаклокерамичка плоча
Димензии (ШxВxД): 60 × 5,1 × 51 cm Можност за заклучување
ECT6SY2B
Прикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
16.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Едноставна контрола со SmartControl

Прегледност и контрола во готвењето
Времето на готвење може да се намести за секоја зона независно. По истекувањето на зададеното време, тајмерот автоматски ќе ја исклучи зоната на готвење и ќе ве извести со звучен сигнал.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

SmartControl

Автоматска контрола на температурата за заштита од претекување

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

2 HiLight зони за готвење + 2 дупли HiLight зони за готвење
лево напред: Круг 12/21 cm, 0.8/2.2 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг 12/18 cm, 0.7/1.7 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Можност за заклучување

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 73 × 18,5 × 65 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 6,7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 10,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 12,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 6.300 W

Код: 423444

EAN Код: 3838942940354

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice