Стаклокерамичка плоча EC630X - Gorenje
EC630X Стаклокерамичка плоча
13.190,00 ден

Стаклокерамичка плочаEC630X

Димензии (ШxВxД): 60 × 9,2 × 51 cm
13.190,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Индикатори за преотаната топлина

Индикатори за преотаната топлина

За да се обозбеди дополнителна безбедност, индикаторите за преостаната топлина се осветлуваат за да се покаже која зона на плочата е сè уште топла. Сè додека индикаторот е запален, зоната за готвење не смее да се допира. Таа зона може да се искористи и за одмрзнување или за одржување на храната топла.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Црна

Иноксна рамка

3 HiLight грејни зони + 1 HiLight двојна грејна зона
лево напред: Круг 12/21 cm, 0.8/2.2 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Димензии (ШxВxД): 60 × 9,2 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 14,5 × 62 cm

Мерки за вградување: 56 × 6,2 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 8,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,1 kg

Приклучна моќ: 6.400 W

Код: 468657

EAN Код: 3838942005275

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice