K63102BW Комбиниран шпорет
18.690,00 ден

K63102BW

Комбиниран шпорет
Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
18.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре. Во комбинација со специјалениот MultiFlow 360˚ систем на вентилација, Gorenje рерната нуди нешто навистина посебно – можност за печење на 5 нивоа.
Повеќе
Затвори

BigSpace

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Кај новата генерација на рерни од Gorenje, карактеристичната форма на сводот е скриена под горната маска. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност. Зголемениот капацитет овозможува подготовка на повеќе храна, во повеќе тави, и покрај тоа што надворешните димензии се исти. Наместо претходните 3 нивоа, рерната овозможува печење на 5 нивоа истовремено. Капацитетот се движи од 75 литри во стандарните рерни до 53 литри во микробрановите печки и е најголем капацитет на пазарот.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела

Боја на рачката: BK070

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Дворачно електрично палење на плинските горачи

Комбинирана плоча

Број на плински решетки: 1

2 плински горачи + 2 експрес рингли
лево напред: Експрес рингла 14.5 cm, 1.5 kW,
десно напред: Плински горач 9.4 cm, 3 kW,
лево назад: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно назад: Плински горач 4.6 cm, 1 kW

Тип на решетката за плин: Емајлирана

Конвенционална рерна - 68 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Мал инфра грејач

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Гас контрола

Потрошувачка на електрична енергија: 0,88 kWh (конвенционална)

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 95 × 71,5 cm

Нето тежина на апаратот: 40,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 45,3 kg

Приклучна моќ: 6.200 W

Код: 270131

EAN Код: 3838942600883

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice