K55206AW2 Комбиниран шпорет
15.990,00 ден

K55206AW2

Комбиниран шпорет
Механички часовник за исклучување Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Емајл

Боја: Бела

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 48 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Механички часовник за исклучување

Еднорачно електронско палење

Комбинирана плоча

Број на плински решетки: 2

1 голем горач + 1 стандарден горач + 1 експрес рингла + 1 стандардна рингла
лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно напред: Стандарден горач 7.5 cm, 1.75 kW,
лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
десно назад: Плински горач 10 cm, 2.7 kW

Тип на решетката за плин: Дводелна емајлирана

Вентилатор - 48 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Горен и долен грејач со вентилатор
Инфра грејач
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Чистење со AquaClean функција
Pizza функција

Осветлување

Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: 1x жичани водилки

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Чистење со AquaClean функција

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Гас контрола

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (вентилаторска), 0,83 kWh (конвенционална)

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 36 kg

Бруто тежина на апаратот: 38,5 kg

Приклучна моќ: 5.000 W

Код: 344525

EAN Код: 3838942563102

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice