Плински шпорет G51104AW - Gorenje
G51104AW Плински шпорет
12.550,00 ден

G51104AW

Плински шпорет
Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
12.550,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Емајл

Боја: Бела

Врата: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 54 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Плин

Број на плински решетки: 2

1 мал горач + 1 голем горач + 2 стандардни горачи
лево напред: Плински горач 5.5 cm, 1 kW,
десно напред: Стандарден горач 7.5 cm, 1.75 kW,
лево назад: Стандарден горач 7.5 cm, 1.75 kW,
десно назад: Плински горач 10 cm, 2.7 kW

Тип на решетката за плин: Дводелна емајлирана

Плинска рерна - 54 l

Плитка алуминиумска тава

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Гас контрола

Потрошувачка на електрична енергија: 1,6 kWh (конвенционална)

Заштеда на енергија на рерната на плин: 5,76 MJ

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 35 kg

Бруто тежина на апаратот: 37,5 kg

Код: 186433

EAN Код: 3838942487712

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice