EC67CLI Електричен шпорет
29.990,00 ден

EC67CLI

Електричен шпорет
Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
EC67CLI
Слонова коскаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
29.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре. Во комбинација со специјалениот MultiFlow 360˚ систем на вентилација, Gorenje рерната нуди нешто навистина посебно – можност за печење на 5 нивоа.
Повеќе
Затвори

BigSpace

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Кај новата генерација на рерни од Gorenje, карактеристичната форма на сводот е скриена под горната маска. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност. Зголемениот капацитет овозможува подготовка на повеќе храна, во повеќе тави, и покрај тоа што надворешните димензии се исти. Наместо претходните 3 нивоа, рерната овозможува печење на 5 нивоа истовремено. Капацитетот се движи од 75 литри во стандарните рерни до 53 литри во микробрановите печки и е најголем капацитет на пазарот.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Слонова коска

Боја на рачката: Боја на рачката златна

Врата: Стакло и лакиран метал

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 67 l

Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Стаклокерамичка плоча

2 HiLight зони за готвење + 2 дупли HiLight зони за готвење
лево напред: Круг 21/12 cm, 2.2 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг 18/12 cm, 1.7 kW

Мултифункционална рерна (BigSpace) - 67 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Чистење со AquaClean функција

Осветлување

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 плитка емајлирана тава за печење

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: 1x жичани водилки

Чистење со AquaClean функција

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Сигнализација на преостаната топлина

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,82 kWh (вентилаторска), 0,92 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 95 × 71,5 cm

Нето тежина на апаратот: 41,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 46,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 10.200 W

Код: 423141

EAN Код: 3838942939761

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice