Електричен шпорет EC55CLB1 - Gorenje
EC55CLB1 Електричен шпорет
25.990,00 ден

Електричен шпоретEC55CLB1

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
25.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Црна

Боја на рачката: Боја на рачката златна

Врата: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 48 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј

Стаклокерамичка плоча

3 HiLight грејни зони + 1 HiLight двојна грејна зона
лево напред: Круг 18/12 cm, 1.7 kW,
десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW

Вентилатор - 48 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Горен и долен грејач со вентилатор
Инфра грејач
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Чистење со AquaClean функција
Pizza функција

Осветлување

Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)

1 плитка емајлирана тава за печење

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: 1x жичани водилки

Чистење со AquaClean функција

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Сигнализација на преостаната топлина

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (вентилаторска), 0,83 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 36,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 39 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 7.900 W

Код: 344513

EAN Код: 3838942265884

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice