Електричен шпорет EC55101AW - Gorenje
EC55101AW Електричен шпорет
17.490,00 ден

Електричен шпоретEC55101AW

Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
17.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Емајл

Боја: Бела

Врата: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 49 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Стаклокерамичка плоча

Вентилатор - 49 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Горен и долен грејач со вентилатор
Инфра грејач
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Чистење со AquaClean функција
Pizza функција

Осветлување

Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Чистење со AquaClean функција

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Сигнализација на преостаната топлина

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,84 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 36 kg

Бруто тежина на апаратот: 38,5 kg

Приклучна моќ: 7.800 W

Код: 241328

EAN Код: 3838942604065

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice