E63102BW Електричен шпорет
15.990,00 ден

E63102BW

Електричен шпорет
Енергетска класа: A Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре. Во комбинација со специјалениот MultiFlow 360˚ систем на вентилација, Gorenje рерната нуди нешто навистина посебно – можност за печење на 5 нивоа.
Повеќе
Затвори

BigSpace

Повеќе простор за поголема слобода при готвењето
Кај новата генерација на рерни од Gorenje, карактеристичната форма на сводот е скриена под горната маска. Оптималната количина на топол воздух слободно циркулира низ пространата внатрешност. Зголемениот капацитет овозможува подготовка на повеќе храна, во повеќе тави, и покрај тоа што надворешните димензии се исти. Наместо претходните 3 нивоа, рерната овозможува печење на 5 нивоа истовремено. Капацитетот се движи од 75 литри во стандарните рерни до 53 литри во микробрановите печки и е најголем капацитет на пазарот.
Повеќе
Затвори

GentleClose

Супер лесно и супер тивко
Благодарејќи на новиот дизајн на шарките, потребен е само лесен допир за да се затвори вратата без никаква бучава.

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела

Боја на рачката: BK070

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Електрична плоча за готвење

2 експрес рингли + 2 стандардни рингли
лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно напред: Експрес рингла 14.5 cm, 1.5 kW,
лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
десно назад: Нормална рингла 18 cm, 1.5 kW

Конвенционална рерна - 68 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Мал инфра грејач
Чистење со AquaClean функција

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Чистење со AquaClean функција

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,88 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 95 × 71,5 cm

Нето тежина на апаратот: 40,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 45,4 kg

Приклучна моќ: 8.700 W

Код: 270111

EAN Код: 3838942600708

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice