Електричен шпорет E51102AX - Gorenje
E51102AX Електричен шпорет
14.390,00 ден

E51102AX

Електричен шпорет
Енергетска класа: B Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
14.390,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

Материјал на управувачката плоча: Емајл

Боја: Металик сива

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Стакло

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 53 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Електрична плоча за готвење

1 експрес рингла + 2 стандардни големи рингли + 1 стандардна мала рингла
лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно напред: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
десно назад: Ø 18 cm, 1.5 kW

Конвенционална - 53 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,92 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 35,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 38 kg

Приклучна моќ: 7.400 W

Код: 241357

EAN Код: 3838942627248

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice