Електричен шпорет E51102AW - Gorenje
E51102AW Електричен шпорет
12.490,00 ден

E51102AW

Електричен шпорет
Енергетска класа: B Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm
12.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: B

Материјал на управувачката плоча: Емајл

Боја: Бела

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 53 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.230 cm²

Облик на копчињата: Неосветлен избор на функции на копчето

Електрична плоча за готвење

1 експрес рингла + 2 стандардни големи рингли + 1 стандардна мала рингла
лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно напред: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
десно назад: Ø 18 cm, 1.5 kW

Конвенционална - 53 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки за тави: Водилки на извлекување

Eco Clean емајл (рерна и тави)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,92 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 60,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57 × 95 × 71,6 cm

Нето тежина на апаратот: 36 kg

Бруто тежина на апаратот: 38,5 kg

Приклучна моќ: 7.400 W

Код: 186417

EAN Код: 3838942487514

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice