CW28PCP Садови за готвење
1.100,00 ден

CW28PCP

Садови за готвење
Код: 439777 Gorenje Линија: CERAMIC PRINCES Површина која спречува лепење на храната Gorenje
1.490,00 ден
1.100,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

CW28PCP

Тип: Самостојна

Тава

Линија: CERAMIC PRINCES

Безбедно за миење во машина за садови :

Рачки отпорни на топлина

Отпорност на гребаници

PTFE & PFOA free

Готвење со помалку масло

За употреба на електрична плоча

За употреба на плинска плоча

За употреба на стаклокерамичка плоча

За употреба на индукциска и на сите други видови плочи

Димензии на садот: ᴓ 24x4 cm

Површина која спречува лепење на храната

Дно кое заштедува електрична енергија

Рачките на садот се многу важни, тие треба да бидат стабилни. Горење садовите за готвење имаат рачки кои се заварени на 4 места, и на тој начин е овозможено подобро држење и поголема стабилност. Тие исто така се отпорни на топлина.

Тип на апарат: Садови за готвење

CW28PCP

Димензии (ШxВxД): 28 × 3 × 28 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 34 × 31,5 × 6,5 cm

Нето тежина на апаратот: 1,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,5 kg

Код: 439777

EAN Код: 3838942966552

Прилози

Посетете не
Facebook
Twitter
YouTube
Flickr
Споделете
Facebook
Twitter
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice